VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
Börje SWE #PKK142014
Eelin Joopajoo #PKK12062014
Eelin Lumetar #PKK11712014
Eemmeer Giw #PKK11452014
Fehér Zaj #PKK12312014
Glowmoor Contessa #PKK11532014
Gosh AVE #PKK4352014
Guestje v.d. Duren #PKK12322014
Halo of Blood Zei #PKK11182014
Harr Shabt ox #PKK10702014
Indie #PKK6652014
Ivory Vivaldi #PKK12642014
Jinx'd Dixie Vegas #PKK2732014
Leijuvan Linnan Ritari #PKK11572014
Pakpao #PKK11722014
Roansi Grandchamp II #PKK692014
Ruolammen Haikea #PKK9392014
Snipe Rhett #PKK10432014
Suxet Hamney #PKK5782014
Velhon Oppipoika NU #PKK11132014

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne