VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
Audrey v. Helmwald #PKK23842019
Banana Mania #PKK24972019
Bavarignis #PKK25052019
Bealor #PKK24032019
Bjällbrunna Etta #PKK30522019
Diaphanous #PKK26392019
Electrizia #PKK26612019
Elohiljan Moskova #PKK27372019
Gift4You #PKK18982019
Grosvenor de Cheney #PKK29502019
Hateyouloveyou 21 #PKK29082019
Hestia Raven #PKK15632019
Hirttivaaran Tuli-Haave #PKK23432019
Hurja #PKK20952019
Iztacalco #PKK29092019
Lovecraftian #PKK28602019
Magnolia Ion #PKK27862019
Marvelous Magic 51 #PKK24842019
Misery Business #PKK26342019
ML Latoya #PKK6202019
Mocking Toothless #PKK24322019
Polzin Maranda #PKK29992019
Rosengårds Zelia #PKK27692019
Schavadakedavra #PKK30332019
Seppeleen Ikirouta #PKK22102019
Sinevan Bavardi #PKK30452019
Sinevan Brontide #PKK26672019
Sinevan Clarinora #PKK27322019
Tuff E Nuff Zippo #PKK10452019
Vegan Pecan Pie #PKK26382019

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne