VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
AH Cetan #PKK21042018
Ajmara al Najya #PKK23182018
Caelicola Lumos #PKK23632018
Celestina #PKK23702018
Clarimonde #PKK25222018
Firelily #PKK11732018
Heljän Suukkosuu #PKK20332018
Luxia #PKK23862018
Totoriina #PKK25062018
Virmalan Tinktuura #PKK20612018
Wolf's Valero #PKK20902018
Chirijiraden #PKK12112017
Duc Obscur #PKK18672017
Etupelko #PKK7962017
Eucarya Windigo #PKK18902017
Gin Jevdokija #PKK18462017
Gin Zheton #PKK18452017
Hazelnut Crust #PKK15922017
Henkien Kätkemä #PKK15662017
JB Easy Living #PKK21882017
JB Palette #PKK21442017
Last Wish #PKK20412017
ML Facilier #PKK15242017
Montalbano #PKK21612017
Mozaic v.d. Zelos #PKK20942017
Penrose Norine #PKK19722017
Riveera #PKK19582017
Sadan Merikeiju #PKK19162017
Teakettle Ghost #PKK16762017
Tranquille K #PKK16182017
Virmalan Viima #PKK19372017
Big Hat Logan #PKK16332016
Bizarre Marigold #PKK16342016
Calembel Radon #PKK2442016
E.V. Tempaus #PKK8552016
Eelin Kalevala #PKK13442016
EP Aatos #PKK14932016
Gaharmere #PKK18112016
Gepard VEC #PKK17932016
Helmiäinen #PKK16192016
Hiskias Hallavaharja #PKK15132016
Ideg-Sorag VEC #PKK11772016
JB Ogoun #PKK12222016
Kearney's Anakin #PKK1042016
Ketun Titaani #PKK15712016
Like A Twinkle #PKK16382016
Lunar Candy #PKK11392016
Milk Bubble Tea #PKK16852016
ML Mysterioso #PKK15842016
Only Temporary IWB #PKK16172016
Panthera #PKK7632016
Paylor #PKK13512016
Raitulan Hallava #PKK16592016
Rhonwen x #PKK12442016
Riiviöiden Kasimiro #PKK14322016
Seppeleen Sysiyö #PKK16432016
Shalia ox #PKK16652016
Sielukas #PKK16102016
Synonym to Shadow #PKK17122016
Tactful Tawny #PKK3262016
Tansaania #PKK15312016
Viimeinen Unelma #PKK15682016
Viva La Bling #PKK16972016
What A Glint #PKK17612016
Wondrous Arman #PKK15852016
Caifa Givre #PKK9562015
Chanell Solo #PKK13222015
Classic Orchid #PKK11902015
EP Hopea #PKK12652015
Harmony GER #PKK15122015
Pirunkorven Verenna #PKK11702015
Rembrandt NED #PKK6082015
Shazbot #PKK13522015
Spiderman #PKK4082015
Ulapan Armoton Aikamatka #PKK13372015
Virgo Cluster #PKK13582015
Witchcraft #PKK1422015
Wonderchild (a) #PKK6262015
Börje SWE #PKK142014
Eelin Joopajoo #PKK12062014
Eelin Lumetar #PKK11712014
Eemmeer Giw #PKK11452014
Fehér Zaj #PKK12312014
Glowmoor Contessa #PKK11532014
Gosh AVE #PKK4352014
Guestje v.d. Duren #PKK12322014
Halo of Blood Zei #PKK11182014
Harr Shabt ox #PKK10702014
Indie #PKK6652014
Ivory Vivaldi #PKK12642014
Jinx'd Dixie Vegas #PKK2732014
Leijuvan Linnan Ritari #PKK11572014
Pakpao #PKK11722014
Roansi Grandchamp II #PKK692014
Ruolammen Haikea #PKK9392014
Snipe Rhett #PKK10432014
Suxet Hamney #PKK5782014
Velhon Oppipoika NU #PKK11132014
Beonca Ariel #PKK9042013
Breandan Bradaigh #PKK7932013
Brilliant Simon #PKK5722013
Bulam-Bujar #PKK8982013
Cuttershy Medlon #PKK2792013
Dead Silence WH #PKK6782013
Elliot Leya #PKK8032013
EP Viljari #PKK8172013
Exxtaacy #PKK4122013
Ghazalah NU ox #PKK6112013
Gin Parodij #PKK6602013
Huvin Kyyhkynen #PKK3382013
Idaho Noah GA #PKK2322013
Kelek Jeren MCF #PKK9262013
Kesykyyhky NU #PKK7922013
Kings Scoopy Doo #PKK2852013
Koistilan Viiri #PKK1122013
Malibu End of Line #PKK9682013
Nanna fri Leirljós #PKK2242013
Pixie ACT #PKK4422013
Riemuliini #PKK2742013
Roihutar HUI #PKK8362013
Rollington #1 #PKK4142013
Rveniye #PKK7162013
Tímea Kalászról #PKK8082013
Voittoisa Hopea #PKK992013
Västerbyn Leima #PKK2582013
Waterchild #PKK8122013
Cecylie-Roshni #PKK4152012
Huvin Urbaanitarina #PKK3332012
Kadonnut Kaupunkiin #PKK2462012
Kemput Rewa #PKK2472012
Kid It's Inferno #PKK2332012
ML Wicca #PKK2212012
Old Mexican Style #PKK2412012
R.K. Rosteri #PKK1232012
Relan Harmonia #PKK2382012
Samia Aliyya ox #PKK1062012
AH Vindtroll #PKK732011
Blonde Q #PKK1112011
Chronophobia #PKK672011
D.D. Iconoclast #PKK852011
Doomsday #PKK2452011
Ginger fan Lycan #PKK712011
Irimli #PKK902011
Jazz Artist #PKK2092011
Jojoriina #PKK2082011
Knight for the Ladies AET #PKK722011
Marsalkka #PKK2522011
Sacrament #PKK2102011
Salome #PKK812011
Shararat #PKK662011
Thanatos #PKK2532011
Cacklestump Vegas #PKK982010
Courtois Claude #PKK2492010
CuChulainn #PKK1862010
Ferdinand Robust #PKK2952010
Frozen Machine #PKK2902010
Grimá frá Asgrímur #PKK1052010
Gwyn Serena #PKK562010
Kirina KÖL #PKK2972010
Kopse #PKK1892010
Letkajenkka #PKK2662010
Merlin #PKK2272010
Miss Gigantic Z4 #PKK2962010
ML Chaos #PKK2142010
ML Zamiro #PKK2912010
Nafni frá Blær #PKK1022010
Pojan Pirulainen #PKK2982010
Reeve's Way #PKK1952010
Ronya van Zeld #PKK2892010
Rosoreuna #PKK382010
Screamette #PKK2942010
Seifur frá Hugar #PKK2932010
Seppeleen Surku #PKK262010
Serenin Pikku Peto #PKK2922010
Solsikke #PKK372010
Tykkimies HUI #PKK2992010
AH Kalervo #PKK3132009
Akim's Celine #PKK3102009
Ameera al Nathifa ox #PKK3022009
Bharati BRN #PKK3122009
Farlewyn Dafydd #PKK3092009
Flametongue #PKK932009
Ghadah bint el Maydan #PKK3012009
James Jellybean #PKK3002009
Kraving's Resford #PKK3072009
Londonbeat xx #PKK3062009
Nordbo Demon #PKK3142009
Palmikko #PKK1542009
Playlife #PKK3042009
Prima Gia x #PKK3032009
Priscilla AET #PKK3162009
Rökin Tarinapoika #PKK3172009
Sel ZEL #PKK1162009
Venliina #PKK3052009
Wilma D4 #PKK3112009
Zelda Ion #PKK3082009
Akiras Grimmreaper #PKK3222008
Arabella F #PKK3502008
Caldwell Strong #PKK3552008
Einsteiner IGO #PKK3422008
EQ Mikhail #PKK3652008
Ester W #PKK3682008
Gigantic Spherical #PKK3412008
Heartbreaker's Cassandra #PKK3512008
Kalaman Kalapee KIR #PKK3232008
Karossa K #PKK3582008
Koron Hurma #PKK3662008
Krzysztof Wawrzyniec #PKK3602008
Kutikuti HIP #PKK3482008
Lawrence Milliam #PKK3612008
Lichen's Cristoforo Colombo #PKK3572008
Lovestory Des #PKK3532008
Morke Skjerm #PKK3702008
München GER #PKK3452008
Nazharet #PKK3472008
Ninlet #PKK3182008
Okariinan Pilviveikko #PKK3562008
Pimp My Pony FD #PKK3442008
Shamaron ox #PKK3432008
Shiva BB #PKK3692008
Taka-Rajan Tytti #PKK3522008
Toredus EST #PKK3202008
Tovórck Bom #PKK3192008
Véliva Leon #PKK3462008
Vinkan Tähditär #PKK3212008
Violan Vaula #PKK3592008
Whim Rowland #PKK3672008
Yelek III #PKK3642008
Yemerek Charma AET #PKK3492008
Ylan #PKK3542008
AH Benrangel #PKK4462007
AH Dödlig Höst #PKK4562007
AH Dödlig Kysse #PKK4532007
AH Tolokuton #PKK3972007
Aias Illumina #PKK4552007
Akiras Seth #PKK4472007
Arquejar #PKK3922007
Bealo Kin #PKK962007
Caerwyn Yorath #PKK4522007
Charmerande BN #PKK3912007
CP Touhokas Tytteli #PKK3732007
Edvard #PKK3902007
Eirwyn Idris #PKK3952007
Esgercun AET #PKK4542007
FLY Lumiére #PKK3742007
Förstesklasses Knägt #PKK3772007
Gillan Av. Hjertelig #PKK3712007
Heaven's Amor ox #PKK952007
Illusia Fire AET #PKK3762007
Impaler BRN #PKK3872007
Intatto Dakika #PKK3832007
l'Avenir Blanc #PKK4502007
Litterli von LT #PKK4492007
Nomen Est Omen EQ #PKK3812007
Onkkaronkka #PKK4512007
Planiza #PKK3782007
Redeemer Kin #PKK3862007
Seler Elen AET #PKK3932007
Snerra frá Hugar #PKK3962007
Splendour Gallant #PKK3722007
Svartsokka frá Fitjungur #PKK4482007
Ta Namariel #PKK3892007
Tolui Turk #PKK3942007
Tuiskun Touhotin #PKK3792007
Vapun Kaipuu #PKK3802007
VPS Herodes #PKK3842007
Whiten Kasey #PKK3882007
Yar Yale #PKK3752007
Yster General #PKK3852007
Yugaraic AET #PKK3822007
Agan EST #PKK4612006
AH Routa #PKK4812006
Ainos Pétite Poussiere ox #PKK1172006
Ambaron Fil AET #PKK4722006
Arhazzphyr #PKK4762006
BDF Nawara Q #PKK4682006
Brimir frá Hugar #PKK4602006
Chianti Feteasca AT #PKK4642006
Dagfari frá Grettir #PKK4772006
Gin Göwher #PKK4582006
Goði frá MKJ #PKK4692006
Granyama ox #PKK4712006
J.T Tinapoika #PKK4822006
Mercury #PKK4632006
N.I.N. Kaipaus #PKK4592006
Nahár ox #PKK4732006
Nordbo Gylar #PKK4572006
Nordbo Höstlik #PKK4782006
Nordbo Videkisse #PKK4672006
Onnen Salattu Rakkaus #PKK4742006
Rog von Nag #PKK4652006
Sigmund Ion #PKK4662006
Simbelmyné #PKK4752006
Tangle #PKK4802006
Wan's Valentinos #PKK4702006
Weiss und Gross #PKK4792006
Wynford VOE #PKK4622006
Alerton Al #PKK4832005
BB's Primus #PKK482005
D'Autrui of Nouvel #PKK322005
Dräpe von #PKK522005
EL Yrjänä #PKK512005
Fjalar's Étoile Déjà Naítre #PKK4932005
Flash's Zachary #PKK4892005
HEA Emily Sant #PKK312005
Hinni's Lower Level #PKK4922005
Khand's Balderdash #PKK4902005
KST-Achilleus #PKK472005
Lady Fairy Tale AET #PKK4882005
Nattviol von ST. #PKK4842005
Svallari frá Halastjarni #PKK4862005
Thunder's Power ox #PKK4912005
Viivuska's Lily Of The Valley #PKK4872005
Welle 345 #PKK4852005
Whisper #PKK402005
Winterhill's Lisbet #PKK4942005
Caliente Nin #PKK52004
Dollarin Adorable #PKK62004
Sundine #PKK22004

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne