VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
Caifa Givre #PKK9562015
Chanell Solo #PKK13222015
Classic Orchid #PKK11902015
EP Hopea #PKK12652015
Harmony GER #PKK15122015
Pirunkorven Verenna #PKK11702015
Rembrandt NED #PKK6082015
Shazbot #PKK13522015
Spiderman #PKK4082015
Ulapan Armoton Aikamatka #PKK13372015
Virgo Cluster #PKK13582015
Witchcraft #PKK1422015
Wonderchild (a) #PKK6262015

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne