VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
Big Hat Logan #PKK16332016
Bizarre Marigold #PKK16342016
Calembel Radon #PKK2442016
E.V. Tempaus #PKK8552016
Eelin Kalevala #PKK13442016
EP Aatos #PKK14932016
Gaharmere #PKK18112016
Gepard VEC #PKK17932016
Helmiäinen #PKK16192016
Hiskias Hallavaharja #PKK15132016
Ideg-Sorag VEC #PKK11772016
JB Ogoun #PKK12222016
Kearney's Anakin #PKK1042016
Ketun Titaani #PKK15712016
Like A Twinkle #PKK16382016
Lunar Candy #PKK11392016
Milk Bubble Tea #PKK16852016
ML Mysterioso #PKK15842016
Only Temporary IWB #PKK16172016
Panthera #PKK7632016
Paylor #PKK13512016
Raitulan Hallava #PKK16592016
Rhonwen x #PKK12442016
Riiviöiden Kasimiro #PKK14322016
Seppeleen Sysiyö #PKK16432016
Shalia ox #PKK16652016
Sielukas #PKK16102016
Synonym to Shadow #PKK17122016
Tactful Tawny #PKK3262016
Tansaania #PKK15312016
Viimeinen Unelma #PKK15682016
Viva La Bling #PKK16972016
What A Glint #PKK17612016
Wondrous Arman #PKK15852016

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne